KreuCelebrity

Fedez flet për herë të parë për shtrimin në spital: “Kam humbur gjysmën e gjakut, po vdisja”

Fedez flet për herë të parë për shtrimin në
Një presion zvogëlohet nga errësira: Fedez foli për herë të parë për sëmundjen e cila mbajti familjen dhe fansat në pezull për një javë. “Isha në shtëpi, i kisha vënë fëmijët në shtrat. Unë kisha rënë tashmë në presionin e gjakut dhe më ra të fikët. Pastaj thirra ambulancën. Unë isha shumë i bardhë, jo se jam tamam si Carlo Conti tani, por me pak fjalë isha edhe më i bardhë se tani. E kalova natën në urgjencë”, tha reperi për Corriere della Sera.

Shtrimi në spital ishte për shkak të dy ulçerave që i kishin shkaktuar gjakderdhje të brendshme reperit, i cili falënderoi fansat: “Faleminderit për dashurinë. Asgjë nuk merret si e mirëqenë në këto momente”

Fedez flet për herë të parë për shtrimin në
Në mëngjes situata u përkeqësua. “Numri i gjakut ishte 7, në vend të 14. Kështu jam reagues i urgjencës, për të ndaluar hemorragjinë, për të kauterizuar, me pak fjalë, për të ndaluar gjakderdhjen e ulcerave. Madje më është dashur të bëj dy transfuzione: përveçse falënderoj mjekët, veçanërisht doktorin Marco Antonio Zappa, infermierët dhe infermierët e Fatebenefratelli që më kanë trajtuar, dua të falënderoj të gjithë dhuruesit e gjakut. Sapo të rikthehem në fuqi dua të bëj diçka për Avisin, të ftoj të tjerët të dhurojnë gjak; personalisht pa ato transfuzione nuk do të isha këtu”, shtoi reperi, duke treguar gjithashtu se pikërisht atë ditë do t’i duhej të hipte në një fluturim ndërkontinental: “Po të mos e kisha vënë re se çfarë po ndodhte, do të isha sëmurë.

Pas frikës ka qenë vetë Fedez që ka shpjeguar për fansat se çfarë ka ndodhur, por më pas situata është përkeqësuar sërish. “Kam pasur një problem tjetër, një hemorragji ishemike gjithmonë në stomak. Kështu që ata duhej të më vinin përsëri në gjumë dhe të ndërhynin përsëri.”

Fedez flet për herë të parë për shtrimin në
Më pas një heshtje e gjatë dhe shumë pak fjalë nga familja. Ajo që shkaktoi ulcerat, siç u tha edhe disa ditë më parë nga doktor Massimo Falconi, i cili e operoi në vitin 2021 për të hequr kancerin e pankreasit, ishte pikërisht ai operacion. “Kam bërë rezeksionin e kokës së pankreasit, të duodenit, heqjen e fshikëzës së tëmthit dhe të një pjese të zorrëve: ka mundësi që aty ku ka qepjet e bëra gjatë atij operacioni, të jenë krijuar ulçera. Por në të vërtetë kam pasur probleme të tjera shëndetësore këtë verë, aq sa kam humbur shumë kilogramë muajt e fundit”, ka vazhduar reperi, i cili ka folur për një periudhë të vështirë.

Fedez flet për herë të parë për shtrimin në
Shëndeti, fizik dhe mendor, është prioriteti i tij sot. Probleme me të cilat artisti po përballet ende, i mbështetur nga familja, gjithmonë në krah.

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF