KreuCelebrity

Billboard Latin Music Awards 2023: Lista e plotë e fituesve!

Billboard Latin Music Awards 2023: Lista e plotë e fituesve!

Çmimet Billboard Latin Music 2023 u mbajtën në Qendrën Watsco në Coral Gables, Florida të enjten mbrëma dhe disa artistë ikonë u dekoruan gjatë ceremonisë, duke përfshirë Bad Bunny, Karol G, Peso Pluma, Grupo Frontera dhe Los Angeles Azules, disa prej të cilëve morën një trofe.

Bad Bunny, 29 vjeç, ishte fituesi më i madh në Billboard Latin Music Awards. Ai fitoi Artistin e Vitit dhe disa vlerësime të tjera. Peso Pluma, ndërkohë, fitoi çmimin për Artistin Debutues Latin të Vitit.

Billboard Latin Music Awards 2023: Lista e plotë e fituesve!

Billboard Latin Music Awards 2023: Lista e fituesve

Kënga e Vitit: Bad Bunny, 'Titi me pregunt'

Kënga latine e vitit: Eslabon Armado & Peso Pluma, 'Ella baila sola'

Albumi më i mirë latin i vitit: Karol G, 'Mañana será bonito'

Global 200 Kënga Latine e Vitit: Manuel Turizo, 'La bachata'

Global 200 Artisti Latin i Vitit: Bad Bunny

 

Artisti debutues latin i vitit: Peso Pluma

Artisti i Vitit, Duo ose Grup Hot Latin Songs: Grupo Frontera

Artisti i Vitit me Ritmin Latin, Duo ose Grup: Wisin & Yandel

Kënga e Vitit, Latin Airplay: Manuel Turizo, 'La bachata' 

Artisti i Vitit: Bad Bunny

Bordo No.65
Dhjetor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF