KreuCelebrity

“Ja, kjo fshatarja”: Linda Halimi tregon bullizmin kur nuk kishte para të shkonte në shkollë!

“Ja, kjo fshatarja”: Linda Halimi tregon bullizmin kur nuk kishte

 

Linda Halimi ka bërë një rrëfim të rrallë për të kaluarën e saj. Sot jeton në Amerikë, dhe ka një karrierë të suksesshme e cila i sjell dhe mjaft fitime. Por në të kaluarën, këngëtarja dhe familja e saj kanë pasur vështirësi të mëdha financiare.

“Ja, kjo fshatarja”: Linda Halimi tregon bullizmin kur nuk kishte

E ftuar në #Gjesi në T7, Linda tregoi e nuk kishte para për të shkuar në shkollë dhe bullizohej për shkakun se vinte nga fshati si edhe për peshën e saj.

https://fb.watch/nuDAACiYI5/

Ndërkohë, performance e Lindës në njërin nga shoë-t e talentit më të ndjekur në SHBA, “American Idol”, qe një ngjarje që bëri bujë të madh. Këngëtarja nga Kosova, nuk e tërhoqi vëmendjen vetëm për zërin e saj brilant dhe intepretimin perfekt, por dhe për historinë e humbjes në peshë. Gjatë klipit prezantues Linda, e cila në SHBA është shfaqur me emrin Lindita, tregon se ajo më parë ka qenë një vajzë që vuante nga kilogramët e tepërta. Për këtë kompeticion asaj iu desh të humbiste  68 kilogramë, falë dietave dhe ushtrimeve fizike.

“Ja, kjo fshatarja”: Linda Halimi tregon bullizmin kur nuk kishte

Kjo e vërtetë e Lindës u vlerësua jashtëzakonisht nga shumë gra në Amerikë. Në faqen zyrare në Facebook të “American Idol”, vërshuan asokohe komentet pozitive të njerëzve qe e vuajnë këtë fenomen.

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF