KreuCelebrity

Andie MacDowell sfidon stereotipet e bukurisë: Në pasarelë, me flokë të thinjura dhe me sutjena!

 

Andie MacDowell sfidon stereotipet e bukurisë: Në pasarelë, me

Andie MacDowell ishte ylli i mbremjes gjatë spektaklit të L’Oreal në Javën e Modës në Paris fundjavën e kaluar, ku sfiloi me sutjena te zeza e shfaqi me krenari flokët e thinjura. 65-vjeçarja vuri në pah dekoltenë ndersa kombinoi veshjen tërësisht të zezë me këpucë me platformë metalike dhe nje grim "dramatik" të syve.

Andie MacDowell sfidon stereotipet e bukurisë: Në pasarelë, me

Me pamjen e saj energjike, 66 vjecarja tërhoqi vemendjen te vetja, teksa pranimi i plakjes nga ana e saj kanë qenë një frymëzim prej vitesh.

Aktorja eshte e njohur per  pamjen e saj natyrale, e cila është dicka e rrallë në Hollywood.

“Nuk më intereson, dua të jem e plakur. Jam lodhur duke u përpjekur të jem e re. Nuk dua të jem e re… Plakja është një realitet, është një mësues intim i dashurisë për veten. Nuk mund ta ndalosh plakjen. Ajo do të ndodhë”, ka thënë ylli hollivudian.

Andie MacDowell sfidon stereotipet e bukurisë: Në pasarelë, me

Brendi francez i kozmetikës e organizoi eventin per te prezantuar aty produkte të reja, teksa ambasadorët e markës së famshme u mblodhën në kryeqytetin francez. Spektakli i modës “Walk Your Worth” u mbajt si kremtim i feminilitetit dhe fuqizimit të grave e përveç Andie, në pasarele u shfaqën edhe Eva Longoria, Hellen Mirren, Kendall Jenner e Cindy Bruna.

 

 

 

 

 

 

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF