KreuCelebrity

Sophie Turner dhe Joe Jonas nisin ndërmjetësimin 4-ditor!

Ish-çifti i fuqishëm i Hollivudit, Sophie Turner dhe Joe Jonas, kanë nisur një proces ndërmjetësimi katër-ditor në Manhattan për të zgjidhur çështjet e vazhdueshme të kujdestarisë dhe për të krijuar një plan prindërimi për dy vajzat e tyre.

Ylli i  “Game of Thrones”, është fotografuar duke dalë nga apartamenti i Taylor Swift ku ajo po qëndron. E veshur me një veshje casual me xhinse blu dhe një kapuç me kapuç, Turner shoqërohej nga avokati i saj.

Jonas, 34 vjeç, u pa më vonë duke mbërritur në një zyrë ligjore në Nju-Jork. Ndërsa një datë gjyqi ishte caktuar për 2 janar nga gjyqtarja Katherine Polk Failla, ndërmjetësimi kërkon të trajtojë shumë nga shqetësimet që kanë lindur midis Turner dhe Jonas.

Sophie Turner dhe Joe Jonas nisin ndërmjetësimin 4-ditor!

Gjatë një paraqitjeje të fundit në gjykatë, avokati i Turner, Stephen Cullen, zbuloi se Jonas po kërkon kujdestarinë e përbashkët me një marrëveshje të barabartë 50-50.

Jonas është fotografuar duke lënë seancën e parë me Turner rreth orës 20:00, duke u shfaqur disi i dëshpëruar teksa doli nga ndërtesa e zyrave të qytetit të Nju-Jorkut. Turner, nga ana tjetër, është parë duke dalë nga hyrja kryesore rreth orës 18:00.

Sophie Turner dhe Joe Jonas nisin ndërmjetësimin 4-ditor!

Ndërmjetësimi katërditor vjen pas një padie të ngritur nga Turner kundër Jonas, duke e akuzuar atë për mbajtje të gabuar. Ajo pretendoi se Jonas ua kishte mbajtur pasaportën, duke i penguar ata të ktheheshin në Angli. Ankesa kërkonte "kthimin e menjëhershëm të fëmijëve të mbajtur gabimisht". Ekipi i saj ligjor pohoi se "mbajtja e gabuar" filloi më 20 shtator.

Pas ankesës së Turner, Jonas lëshoi një deklaratë duke iu kundërshtuar pretendimet e saj dhe shprehu gatishmërinë e tij për të bashkëpunuar në një plan bashkëprindërimi.

Sophie Turner dhe Joe Jonas nisin ndërmjetësimin 4-ditor!

Më pas, të dy arritën një marrëveshje të përkohshme, duke i lejuar ata të mbanin dy vajzat e tyre në New York City.

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF