KreuCelebrity

Ariana Grande finalizon divorcin nga Dalton Gomez: Do t’i japë plot 1,25 milionë dollarë!

Ariana Grande finalizoi divorcin e saj të premten dhe do t'i duhet t'i paguajë ish-bashkëshortit Dalton Gomez shumën prej 1,250,000 dollarësh pa taksa. Nuk do të ketë mbështetje bashkëshortore për agjentin e pasurive të patundshme 27-vjeçar, sipas TMZ.

Grande, 30 vjeçe, dhe Gomez thuhet se i dhanë fund marrëdhënies së tyre miqësisht, megjithëse ylli i popit me sa duket dëshiron ta lërë pas martesën e saj sa më shpejt të jetë e mundur. Ajo bëri kërkesë për divorc më pak se një muaj më parë dhe do t'i shkurtojë atij një çek një herë për të mos u marrë më kurrë me këtë çështje.

Ariana Grande finalizon divorcin nga Dalton Gomez: Do t’i japë plot

“Ekziston ende një dashuri dhe respekt i fortë i ndërsjellë midis Arianës dhe Dalton dhe ata donin të siguroheshin që gjithçka të bëhej në rregull me njëri-tjetrin”, raporton TMZ.

Ariana Grande finalizon divorcin nga Dalton Gomez: Do t’i japë plot

Grande do të paguajë deri në 25,000 dollarë nga tarifat ligjore të Gomez dhe ai do të marrë gjithashtu gjysmën e të ardhurave nga shitja e shtëpisë së tyre në Los Anxhelos.

Gomez dhe Grande ishin të martuar për dy vjet. Edhe para finalizimit të divorcit, ylli i popit kishte kaluar në një lidhje të re.

Grande filloi një përpjekje të re romantike me Ethan Slater, një aktor dhe këngëtar më i njohur për rolin e tij si Boq në "Ëicked Part 1". Slater, 31 vjeç, u divorcua gjithashtu nga gruaja e tij pasi filloi të takohej me Grande në fillim të këtij viti, gjë që nuk u prit mirë nga fansat.

Bordo No.65
Dhjetor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF