KreuBusull

Pas vendimit të shkëputjes nga familja mbretërore, statujat e Meghan dhe Harry hiqen nga Muzeu Madame Tussauds!

 

Ka shkaktuar jo pak habi, hatërmbetje, shok, e zhgënjim në familjen mbretërore vendimi i çiftit Meghan-Harry  për të mos qenë më pjesë e familjes mbretërore dhe për të qenë të pavarur financiarisht.

Burime pranë Pallatit të Buckhingam bënë me dije se e gjithë familja përfshirë edhe Mbretëreshë Elisabeth janë tejet të zhgënjyer nga vendimi dhe ajo çka e thellon edhe më shumë ‘skandalin’ është fakti se Duka dhe Dukesha i Sussex nuk kanë njoftuar më parë familjen për atë ç’ka po planifikonin për të ardhmen e tyre.

Muzeu Masame Tussauds duket se nuk ka humbur aspak kohë, por ende pa kaluar 24 orë bërja publike e vendimit të Meghan dhe Harry kanë hequr nga muzeu statujat prej dylli të çiftit. Ndërkohë vijojnë të jenë në Muze statujat e Mbretëreshës, bashkëshortit të saj dhe William e Kate

Tags:

Home Busull

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF