Si arriti Laura Pausini të dobësohej 20 kg: Dieta e saj, ka tre etapa thelbësore! 

Në moshën 47 vjecare, Laura Pausini duket më mirë se kurrë! këngëtarja simpatike italiane, ka rritur të humbasë 20 kilogramë dhe nuk ngurron aspak të tregojë sesi ia doli të heqë peshën e tepërt. Artistja gjithmonë e buzëqeshur dhe plot energji, rrëfen se ka ndjekur në fakt, një dietë mjaft të thjeshtë, e cila i ofron organizmit sasinë e nevojshme të proteinave që i duhen për të luftuar obezitetin. Ndaj me këtë dietë që duhet ndjekur në tre etapa, goditet dhjami dhe ruhet masa muskulare e trupit.  

Nuk është dhe aq e vështirë ( të themi):

Mëngjesi  vetëm kafe ose caj pa sheqer

Në drekë, preferon makaronat, orizin  ose drithëra të tjerë sepse japing energji për pjesën tjetër të ditës.

Në darkë, 150 gramë mish, ose peshk por pa i shoqëruar me gjë tjetër sepse është e nevojshme për të forcuar muskujt

Gjatë ditës ditës mund të merren sallata e perime, megjithatë nuk i duhet hedhur më shumë se një lugë vaj ulliri

Mes vakteve, vetëm kos ose fruta

easy dinner ideas
Previous ArticleNext Article