KreuBusull

Drama e fundit e Jennifer Lopez: Fëmijët preferojnë të qëndrojnë larg saj!

Jennifer Lopez dhe Ben Affleck u martuan pas 20 vitesh ndarje. Megjithatë, pavarësisht se dasma e tyre është një nga më të diskutueshmet e vitit, faza e re që po kalojnë nuk është aq e thjeshtë sa duket, veçanërisht kur bëhet fjalë për fëmijët e tyre. Fëmijët e JLo janë Emme dhe Maximilian, ndërsa Affleck ka Violet, Seraphine dhe Samuel.

Të kesh prindër të famshëm nuk mund të jetë e lehtë, sepse gjatë gjithë kohës je duke u parë vwzhguar. Kjo është një nga arsyet kryesore pse Emme dhe Maximilian, fëmijët e Jennifer Lopez, nuk duan të kalojnë shumë kohë së bashku si familje. Megjithatë, vetë artistja shpjegoi se vazhdimisht po përpiqet t’i bëjë fëmijët e saj të përpiqen të shkojnë mirë në shtëpinë që ndajnë së bashku në Los Angeles.

Sipas Lopez në një intervistë për Vogue, ndonjëherë Emme dhe Maximilian preferojnë të qëndrojnë larg saj. Këngëtarja tha se së fundmi një nga fëmijët e saj donte të dilte në market, por ata nuk donin që ajo apo Affleck të shkonte me ta për shkak të zhurmës së pashmangshme. “Ata duan kohë me miqtë e tyre kur nuk shikohen, ndiqen dhe fotografohen”, tha Jennifer.  Përveç kësaj, Jennifer deklaroi gjithashtu se martesa e saj e re ishte e vështirë për fëmijët e saj dhe duhej të trajtohej me shumë kujdes. “Tranzicioni është një proces që duhet trajtuar me kaq shumë kujdes,” tha Lopez. Ata kanë kaq shumë ndjenja. Ata janë adoleshentë. Por deri tani po shkon vërtet mirë.

“Ajo që shpresoj të kultivoj nw familjen tonë është që fëmijët e tij të kenë një aleat të ri te unë dhe fëmijët e mi të kenë një aleat të ri tek ai, dikë që me të vërtetë i do dhe kujdeset për ta, por mund të ketë një këndvështrim tjetër dhe të më ndihmojë të shoh gjërat që unë nuk mund të shoh me fëmijët e mi sepse jam shumë i lidhur emocionalisht”.

 

Tags:

Home

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF