KreuStil Jetese

Shakirës nuk i del inati: vendos sërish ‘shtrigën’ për t’u dërguar një mesazh prindërve të Pique

Shakirës nuk i del inati: vendos sërish ‘shtrigën’

Edhe pse Shakira po kalon një ndarje jo të paqtë me Gerard Pique, ajo vazhdon të jetojë me fëmijët e tyre në shtëpinë e familjes dhe kjo ndodhet pranë një prone të prindërve të ish-futbollistit. Kjo ka çuar në konflikte të ndryshme gjatë javëve dhe muajve të fundit, një prej të cilave përfshin një kukull shtrigë.

Besohet se kjo manekin që duket si një shtrigë u vendos për herë të parë në një nga ballkonet e Shakirës në nëntor dhe u pozicionua për të parë shtëpinë e ish-vjehrrit të saj. Kjo thuhet se ka mërzitur Montserrat Bernabeu, nënën e Pique, e cila besohet se ka kërkuar që të hiqet. Pasi e hoqi për disa ditë, këtë të enjte është rishfaqur kukulla shtrigë, me një pelerinë të zezë që fluturon nga era dhe me gishtat e drejtuar nga shtëpia e prindërve të Pique. Të tjera konflikte mes Shakirës dhe nënës së Piques.

Ky nuk ishte i vetmi problem mes fqinjëve. Një tjetër kishte të bënte me faktin se pjesa e famshme e këngëtares ‘BZRP Music Sessions #53’ po luhej me zë të lartë në shtëpi, aq sa vjehrri i saj mund ta dëgjonin aty pranë. Shakira gjithashtu vendosi një gardh midis pronave, duke bllokuar rrugët që më parë kishin qenë të lira dhe të hapura.

Saga Shakira vs Montserrat Bernabeu pa gjithashtu një video nga viti 2012 që u bë përsëri virale, në të cilën kolumbianja kritikoi këshillat e stilit të vjehrrës së saj pasi ajo sugjeroi që Shakira të shkurtonte flokët. “Vjehrra, nuk do t’i dëgjoj më këshillat tuaja të stilit!” Shakira ka thënë në atë video.

Lajmi i mirë për prindërit e Pique është se Shakira së shpejti do të transferohet në SHBA. Ajo aktualisht po udhëton për në Nju-Jork për t’u shfaqur në ‘The Jimmy Fallon Shoë’ këtë të premte, ku do të shkojnë edhe djemtë e saj Milan dhe Sasha. Më pas, në më pak se një muaj, ajo pritet të bëjë kalimin e saj të shumëpritur në Miami, duke lënë pas Barcelonën.

Tags:

Home bordo

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF