KreuStil Jetese

Katy Perry akuzohet se bullizon konkurrentët e “American Idol”!

Katy Perry akuzohet se bullizon konkurrentët e “American Idol”!

Fansat e “American Idol” kanë kritikuar Katy Perry, 38 vjeçe, për mënyrën sesi ajo e trajtoi konkurruesen Sara Beth Liebe, një 25-vjeçare, nënë e tre fëmijëve, në episodin e së dielës në konkursin e këngës duke kënduar. Liebe deklaroi se ishte 25 vjeçe kur gjyqtarët u ndaluan dhe thanë se ajo dukej si një adoleshente

Këngëtarja e “California Gurls” pyeti Liebe nëse të këndonte ishte ëndrra e saj pasi konkurrentja zbuloi se të qenit nënë nuk i kishte lënë shumë kohë për veten dhe ajo po përpiqej për herë të parë jashtë karaoke-s dhe korit të kishës. “Nëse nuk është ëndrra juaj, mund t’ju duhet të largoheni sepse ka shumë ëndrra pas jush,” tha Perry, duke iu referuar konkurrentëve të tjerë.

Gjyqtarët duartrokitën pas audicionit të saj dhe Perry me shaka e quajti atë “American idol aksidental”. “Të dua,” tha kolegu i gjykatësit Luke Bryan kur ajo mbaroi. “Më pëlqen sepse nuk e di se çfarë dreqin po bën, por je një këngëtare e shkëlqyer”, por Perry paralajmëroi se “nëse nuk është ëndrra jote, nuk do të shkojë larg. Unë gjithashtu respektoj të gjithë ata që po kalojnë nëpër atë derë që do të japin jetën për këtë biletë të artë”.

Pasi Bryan votoi “po”, Lionel Richie votoi “jo”, Perry e prishi kravatën me një “po, mendoj. Pse jo?”, teksa e këshilloi Liebe: Ti je në ëndërr tani, shko merr biletën tënde të artë. Nxito para se ëndrra të përfundojë.

Fansat e shfaqjes ishin të shpejtë për të kritikuar Perry. “Turp për Katy Perry që turpëroi Sara Beth. Duke nënkuptuar se ajo ka ‘shtruar shumë në tavolinë’ për të pasur 3 fëmijë në moshën 25-vjeçare. Një nënë e re që ndjek një ëndërr ndërsa rrit fëmijët e saj duhet të rritet dhe jo të nënshtrohet. #AmericanIdol”, u shpreh një shikues i programit.

Tags:

Home bordo

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF