KreuStil Jetese

Kjo është shtëpia luksoze e vajzës së Bill Gates! (Më herët i përkiste një sportisti të njohur)

Kjo është shtëpia luksoze e vajzës së Bill Gates!

Në vitin 2021, një atlet i famshëm vuri në shitje një shtëpi të vërtetë luksoze në 443 Greenwich St, në Tribeca, Manhattan. Një rezidencë e ndërtuar në Nju Jork, që daton midis 1883 dhe 1884, e cila fillimisht shërbeu si një fabrikë libërlidhjeje e projektuar nga arkitekti Charles Haight.

Më parë ishte shtëpia e personaliteteve të ndryshme si Jennifer Laërence, Ryan Reynolds, Blake Lively, Justin Timberlake apo Jessica Biel. Shtëpia ishte gjithashtu në pronësi të yllit të Formula 1, Leëis Hamilton, i cili e bleu këtë shtëpi në vitin 2017 për 44 milionë dollarë dhe nuk ka jetuar kurrë në të.

Kjo është arsyeja pse ajo u shit dhe tashmë ka kaluar në duart e Gates, e cila së bashku me bashkëshortin e saj Nayel Nassar, e kanë blerë për 51 milionë dollarë.

Shtëpia ka 826 metra sipërfaqe banimi dhe 315 m2 sipërfaqe të jashtme. Përveç kësaj, ajo ka ashensorin e vet, tre kate, gjashtë dhoma gjumi, gjashtë banja dhe dy dhoma pluhuri. Dhoma e saj kryesore e gjumit ka një dhomë të zhveshjes, një bar të vogël.

Ndodhet në një kompleks rezidencial në Nju-Jork që ofron gjithashtu një pishinë të brendshme 21 metra, një sallë lojërash për fëmijë, palestër private dhe një tarracë, si dhe një hamam turk.

Tags:

Home bordo

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF