KreuStil Jetese

Aktori i “Portokallisë”: Nënës i vinte turp për mua kur vinte në shkollë!

Aktori i “Portokallisë”: Nënës i vinte turp

Aktori i njohur i humorit, Marin Orhanasi në një intervistë në emisionin “Se Luan Topi” ka rrëfyer mbi jetën e tij personale dhe atë profesionale.

 Ai ka  se nënës së tij i vinte turp kur shkonte në shkollën e tij, e kur shikonte mungesat e tij.

“Doja të luaja bilardo të mos bëja mësim. Teatrin e kam nisur për të justifikuar mungesat në shkollë sepse nënës time i vinte turp kur vinte në shkollë dhe shikonte mungesat e mia.

Ka qenë një rast kur duhet të bëja një hartim dhe zysha e dinte që unë nuk doja të bëja mësim.

“Shkruaje “ më tha dhe dil pastaj. Tema ishte si i klauat pushimet verore dhe unë kam shkruar vetëm “Mirë faleminderit, si ke qenë ti?”– tha aktori.

Tags:

Home bordo

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF