KreuStil Jetese

Lista e plotë e fituesve të “MTV Movie & TV 2023”!

Lista e plotë e fituesve të “MTV Movie & TV 2023”!

Pavarësisht grevës së vazhdueshme të Shoqatës së Shkrimtarëve të Amerikës (WGA), MTV Movie & TV Awards 2023 u realizua në një mënyrë dinjitoze me një ceremoni të regjistruar paraprakisht. Drejtuesja e eventit të rëndësishëm Drew Barrymore u largua në mbështetje të grevës së shkrimtarëve dhe premtoi të kthehej vitin e ardhshëm.

“The Last of Us” dhe “Stranger Things” ishin të nominuarit kryesorë në këtë ngjarje me shtatë nominime secila. Të dy u nominuan për shfaqjen më të mirë, një kategori të cilën “Stranger Things” e ka fituar dy herë më parë.

Më poshtë është lista e plotë të fituesve në të gjitha kategoritë:

Lista e plotë e fituesve:

Filmi më i mirë
Scream VI

Seriali më i mirë
The Last of Us

Performanca më e mirë në film
Tom Cruise — Top Gun: Maverick

Performanca më e mirë në show
Jenna Ortega — Ëednesday

Best Hero 
Pedro Pascal — The Last Of Us

Anti Hero
Elizabeth Olsen — Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Puthja më e mirë
Madison Bailey + Rudy Pankoë – Outer Banks

Komedia më e mirë
Adam Sandler – Murder Mystery 2

Performanca më drithëruese
Jennifer Coolidge – The Ëhite Lotus

Dyshja më e mirë
Pedro Pascal + Bella Ramsey – The Last Of Us

Kënga më e mirë
Taylor Sëift – “Carolina” (Ëhere The Craëdads Sing)

Shfaqja më e mirë
The Kardashians

Prezantuesja më e mirë
Dreë Barrymore – The Dreë Barrymore Shoë

Muzika më e mirë në dokumentar
Selena Gomez: My Mind & Me

Tags:

Home bordo

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF