KreuStil Jetese

Marlene Clark, aktorja e “Sanford and Son”, ka ndërruar jetë në moshën 85-vjeçare

Marlene Clark, aktorja e “Sanford and Son”, ka ndërruar

Marlene Clark, e cila u shfaq në filma “Slaughter”, “Ganja & Hess” dhe “Switchblade Sisters” – vdiq në shtëpinë e saj në Los Angeles më 18 maj.

Marlene Clark, e njohur më së shumti për rolin e saj në Sanford and Son dhe Ganja & Hess, ka vdekur. Ajo ishte 85 vjeç.

E lindur në vitin 1949, Clark bëri debutimin në showbiz si adoleshente në filmin “For The Love of Ivy”, duke u shfaqur në filma si “The Bill Cosby Show”, “Slaughter” dhe “Enter the Dragon”.

Paraqitja e saj e fundit si aktore ishte në vitin 1988 në “Head of the Class”.

Tags:

Home bordo

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF