KreuCelebrity

Aktori i famshëm sulmohet me thikë nga një i panjohur!

Aktori i famshëm sulmohet me thikë nga një i panjohur!

Shtëpia e aktorit Benedict Cumberbatch në Londër u sulmua dhe u kërcënua nga një ish-kuzhinier që mbante një thikë peshku. Cumberbatch, gruaja e tij dhe tre fëmijët e tyre ishin në shtëpi kur Jack Bissell, 35 vjeç, shkelmoi  portën e hekurt të kopshtit.

Ai bërtiti: “E di që jeni zhvendosur këtu, shpresoj që të digjet,”. Bissell u deklarua fajtor për dëmtim penal në gjykatën Ëood Green Croën më 10 maj dhe u gjobit me 250 £. Atij iu dha gjithashtu një urdhër ndalimi tre-vjeçar duke e penguar atë të shkonte pranë familjes së Cumberbatch dhe zonës ku ata jetojnë.

Bissell, i cili më parë ka punuar si kuzhinier në një hotel në Mayfair deri në vitin 2020, shkuli një bimë dhe e hodhi në murin e kopshtit përpara se të pështynte në tokë dhe të këpuste kabllin e internetit duke përdorur një thikë peshku.

Ai u largua nga vendi i ngjarjes, por u arrestua pasi ADN-ja e tij u gjet në telefon, sipas raporteve.

Një burim i afërt me Cumberbatch tha për Daily Mail: “Natyrisht që e gjithë familja ishte absolutisht tmerruar dhe mendonte se ky djalë do të hynte dhe do t’i lëndonte. Për fat të mirë nuk shkoi kurrë kaq larg. Benedikti dhe Sophie kanë pasur shumë netë pa gjumë që kur janë shqetësuar se mund të jenë sërish në shënjestër.”

Prokuroria i tha gjykatës se përpara sulmit të tij, Bissell bleu dy pako bukë pitta nga një dyqan aty pranë dhe i tha shitësit se do të hynte brenda dhe do të digjte shtëpinë.

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF