KreuStil Jetese

Arsyeja e fortë pse Olta Boka nuk publikon portretin e vajzës!

Arsyeja e fortë pse Olta Boka nuk publikon portretin e vajzës!

Këngëtarja e njohur Olta Boka ka qenë e ftuar në programin “Në kurthin e Piter Pan”, ku përballë gazetarëve të vegjël foli për familjen, karrierën, por edhe për vajzën e saj të vogël Gaia. Gjatë bisedës këngëtarja tregoi edhe arsyen që fshihet pas vendimit për ta mbajtur portretin e vogëlushes së saj të fshehtë.

Ajo theksoi se Gaia nuk është ende në moshën e duhur që të vendosë nëse do të jetë pjesë e medias ose jo. “E kam bërë unë këtë zgjedhje. Unë jam rritur në media dhe e di shumë mirë se çfarë do të thotë.

Në moshën që ajo ka, aq të vogël nuk e koncepton dot sepse nuk e ka kapacitet për veten e saj. Nëse në të ardhmen ajo do të dojë të jetë pjesë e medias, është okay, por sa më përket mua, nuk dua ta publikoj”, zbuloi Olta.  

Ndërkohë periudhën e shtatzënisë Olta e cilësoi si shumë e qetë, edhe si rrjedhojë e pandemisë. Kam kaluar një shtatzëni shumë të qetë, e kam shijuar shumë. Më përkoi edhe me pandeminë e kjo gjë pati benefitet e veta.

E kam shijuar shumë. Edhe pjesën ‘post-partum’ e kalova shumë mirë, sepse mora vëmendjen e duhur. E ndava mendjen që do ja dedikoja të gjithë vëmendjen time vajzës”.

Tags:

Home bordo

Bordo
Shtator - No.63

SHKARKO VERSIONIN PDF