KreuStil Jetese

S’ka më dyshime; DiCaprio në një romancë me supermodelen Neelam Gill!

S’ka më dyshime; DiCaprio në një romancë me

Leonardo Di Caprio dhe supermodelja Neelam Gill kanë marrë një konfirmim nga vetë dyshja, që janë fotografuar së fundmi, teksa pushonin në shoqërinë e njëri-tjetrit në një jaht në Porto Cervo të Sardenjës.

Sipas thashethemeve janë të lidhur prej muajsh dhe janë parë në evente të ndryshme së bashku, por ende nuk kanë pohuar diçka mbi romancën. Sjellim në vëmendje se Leonardo DiCaprio dhe Jeff Bezos janë tani pjesë e përpjekjes për të mbrojtur zonat jetike të pyjeve tropikale të Amazonës përmes sfidës “Protect Our Planet”.

Midis “Re: Wild” të DiCaprio dhe “Nature Solutions” të Bezos, dy organizatat jofitimprurëse po investojnë 200 milionë dollarë në ‘sfidën POP’, që do të mbështesë zgjerimin dhe menaxhimin e zonave të mbrojtura të Brazilit dhe territoreve indigjene.

Dhurimi i madh do të përdoret gjatë katër viteve të ardhshme për të ndihmuar Brazilin të arrijë zero shpyllëzim në Amazon dhe të përshpejtojë tranzicionin e vendit të Amerikës së Jugut drejt një ekonomie të qëndrueshme dhe të gjelbër.

Tags:

Home bordo

Bordo
Shtator - No.63

SHKARKO VERSIONIN PDF