KreuStil Jetese

Dy motrat bëjnë twerk në varrin e babait, plas indinjata në rrjet!

Dy motrat bëjnë twerk në varrin e babait, plas indinjata në

Eshte bere viral ne media momenti tronditës kur dy motra bëjnë twerk mbi varrin e babait të tyre, hero të luftës  në Ukrainë, i cili humbi jeten duke luftuar kundër ushtrisë pushtuese ruse të Vladimir Putin. Dy motrat filmuan veten duke kërcyer dhe duke bërë twerk pranë varreve të ushtarëve të rënë, duke thënë se babait të tyre do të kishte qeshur. Megjithatë, pas një vale te ashper indinjate në mediat sociale, ato pranuan se kishin gabuar dhe se ishte e papërshtatshme.

Policia ka arrestuar dy vajzat që do të akuzohen për ‘Përdhosje të varreve të ushtarëve’ dhe mund të përballen me deri në pesë vjet burg. Pamjet tregojnë dy vajzat e veshura me pantallona të shkurtra – duke kërcyer ndërsa qëndrojnë midis varreve të ushtarëve që janë stolisur me lule dhe flamurin ukrainas. Njëra prej tyre fillimisht shihet duke ulur telefonin për të regjistruar dhe më pas fillon të kërcejë.

Motra e saj, e cila duket se po flet në telefon, më pas bashkohet dhe shihet duke bërë twerk para kamerës. Babai i tyre thuhet se ishte një ushtar i Brigadës 95 të Forcave të Armatosura të Ukrainës, i cili u vra pranë Izium, në Donetsk. Pamjet arritën shpejt tek organet e zbatimit të ligjit pasi vajzat vete e shpërndanë videon në Instagram. POlicia ra ne gjurmet e tyre në më pak se një orë.

Pas reagimit të fortë, njëra nga motrat u drejtua në rrjetet sociale për të kërkuar falje, duke thënë: “Unë dhe motra ime kërkojmë falje. Ne nderojmë çdo ushtar të rënë për atdheun tonë. Ne vizituam varrin e babait tonë të rënë, i cili vdiq në afërsi të Izium. Fatkeqësisht, nuk ishte shumë korrekte të postonim këtë lloj video, megjithëse nuk kishim ndërmend të tregonim mungesë respekti për heronjtë.” Ajo tha se mendonte se babai i saj do ta kishte qeshur me to duke thënë: “Sjellja jonë lidhej me të kuptuarit tonë të babait tonë të ndjerë. perspektiva për zakonet e varrimit, kështu që ne nuk pamë asgjë të keqe në atë kohë, por tani jemi penduar…”

Tags:

Home bordo

Bordo No.65
Dhjetor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF