KreuStil Jetese

Në mes aludimeve për divorc; Harry dhe Meghan po shohin për shtëpi në Malibu! A do shpërngulen aty?

Në mes aludimeve për divorc; Harry dhe Meghan po shohin për

Pavarësisht thashethemeve për një krizë martesore dhe madje edhe një divorc, Meghan Markle dhe Princi Harry janë ende duke bërë plane së bashku dhe madje janë në kërkim të një shtëpie të re.  Ata thuhet se po mendojnë një lëvizje në Malibu, duke u larguar nga vendi aktual Montecito.

TMZ raporton se Duka dhe Dukesha e Sussex kaluan fundjavën duke vizituar një pasuri prej tetë milionë dollarësh në zonën luksoze në Kaliforni. Sipas burimeve të brendshme, ata shkuan në një pronë prej gati gjashtë hektarësh, e cila ka një roje në hyrje.

Prona ka një pishinë të madhe dhe themelet për një rezidencë kryesore prej 10 000 metrash katrorë tashmë janë ngritur. Është mjaft private dhe e izoluar dhe, sipas TMZ, ka një rrugë të gjatë me makinë që të çon në hyrjen e rezidencës kryesore, diçka që Duka dhe Dukesha e Sussex e duan.

Çmimi i shitjes së pronës, sipas burimeve, është 8 milionë dollarë dhe gjithçka është gati për ndërtimin e shtëpisë kryesore. A do ta shesin Meghan dhe Harry rezidencën e tyre në Montecito? Çifti i famshëm aktualisht jeton në një rezidencë 14 metra në Montecito, e cila ndodhet larg Hollivudit. Nëse ata blejnë rezidencën në Malibu, ata do të ishin më pak se një orë me makinë nga Los Angeles dhe Beverly Hills.

Sipas burimeve të TMZ, Meghan dhe Harry po mendojnë të nxjerrin në shitje rezidencën e tyre Montecito dhe të transferohen në Malibu me kohë të plotë. “Është mjaft afër Hollivudit që ata të bëjnë biznes, por mjaft larg nga Hollivudi për t’u dhënë atyre siguri dhe privatësi”, raporton gazeta.

Tags:

Home bordo

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF