KreuStil Jetese

Ngjyrat e natyrës për make up

Vjeshta është stina me ngjyrat më të ngrohta dhe të larmishme dhe nëse edhe ty të pëlqejnë këto ngjyra të mrekullueshme, përgatitu për një lajm të mirë; asnjëherë më parë si këtë vit moda e make up të syve nuk ka luajtur me të njëjtat tonalitete. Koleksionet e reja të make up, në fakt priten drejt të zezës së guximshme, tonalitetit portokalli që të kujton kungullin e Hallounit dhe nuanca të kadifenja e të arta. Protagonisti më i spikatur vjeshtor, por edhe dimëror është make up ‘nude’ me sfumatura të ngjyrës kafe, bezhë, çokollatë, karamele.  Për të krijuar personalitet përmes kontrastit të ngjyrave rekomandohet të përdorni tonalitetet e ngrohta të gjetheve të vjeshtës si portokalli dhe bordo.

 

Tags:

Home bordo

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF