KreuStil Jetese

Tendencat e modës vjeshtë-dimër 2016-2017

Guxim, kjo është një nga fjalët kyçe të tendencave të dimrit të ardhshëm. Mbushur me lejla dhe rozë, gëzofë elektrikë, e kuqe e ndezur, copëra të shkëlqyeshme kudo… Ngjyrat dominohen nga një minimalizëm vitet ’90.

Në aspektine e formave, është një përzierje sitlesh, shpatullat rikthjnë një frymëzim ’80, prerjet theksohen nga korse të gjeneratës së re, masat e mëdha konfirmohen, shumë streetwear, efektet e tegelave fitojnë terren…

Me pak fjalë, vjeshtë-dimër 2016-2017 i përshtatet lojës së një karakteri të afirmuar, eksplorues i tendencave, për një pamje thjesht eksplozive.

Tags:

Home bordo

Bordo
Shtator - No.63

SHKARKO VERSIONIN PDF