KreuStil Jetese

Këngëtari shqiptar bëhet baba, del fotoja e parë e vogëlushit

Këngëtari shqiptar Skerdi Ago është bërë baba për herë të parë. Ardhja në jetë e djalit të tij jo vetëm që e ka lumturuar artistin por madje ai ka zgjedhur ta ndajë me gjithë botën gëzimin që ka përjetuar vetëm pak orë më parë.

 

 

Sot u mbusha me lot por me lot gezimi, ndjenja me e bukur ne bote, dashuria me e vecante qe kam perjetuar. Nuk paska ndjenje me te bukur kur ne jete te vjen nje engjell qe te ben te harrosh cdo gje per cka ke luftuar dhe cka ke kaluar dhe cdo dashuri sepse dashuria me e madhe eshte ky bukurosh i bukur. Ndihem krenar qe ne jeten time Zoti me fali nje krah te djatht qe do me doj tamam me zemer te paster dhe do me behet shok jete, do me behet nje hero per shpirtin tim. Vesa je femra qe me bere dhuraten me te shtrenjt, dhuraten me te bukur. Me solle ne jete nje shpirt, nje Skerd te vogel qe ma mbushi shpirtin me nje thesar qe s’do kem nevoj tere jeten te kerkoj gje tjeter me shume – te dua jeta ime, ju dua te dyve me shum se veten.???

A post shared by S K E R D I (@skerdiago) on

“Sot u mbusha me lot por me lot gezimi, ndjenja me e bukur ne bote, dashuria me e vecante qe kam perjetuar. Nuk paska ndjenje me te bukur kur ne jete te vjen nje engjell qe te ben te harrosh cdo gje per cka ke luftuar dhe cka ke kaluar dhe cdo dashuri sepse dashuria me e madhe eshte ky bukurosh i bukur. Ndihem krenar qe ne jeten time Zoti me fali nje krah te djatht qe do me doj tamam me zemer te paster dhe do me behet shok jete, do me behet nje hero per shpirtin tim.”, shkruan Skerdi.

Artisti nuk lë pa vlerësuar as partneren e tij gazetaren nga Kosova Vesa Rama duke i dedikuar edhe asaj disa fjalë të veçanta.

“Vesa je femra qe me bere dhuraten me te shtrenjt, dhuraten me te bukur. Me solle ne jete nje shpirt, nje Skerd te vogel qe ma mbushi shpirtin me nje thesar qe s’do kem nevoj tere jeten te kerkoj gje tjeter me shume – te dua jeta ime, ju dua te dyve me shum se veten.???”

Ndërkaq nuk është zbuluar ende emri i vogëlushit që erdhi në jetë të shtunën e 4 janarit, si një bekim nga ky vit i ri.

Tags:

Home bordo

Bordo
Shtator - No.63

SHKARKO VERSIONIN PDF