KreuInterior

12 dizenjo dhe aksesorë që festojnë format e gruas

12 dizenjo dhe aksesorë që festojnë format e gruas

Nëse po talleni me absurditetin (e pranuar) e gjithë kësaj, kurrë mos e nënvlerësoni ciklin sartorial. ’E vertete, aksesorët gjenitalë janë përsëri në fuqi, por këtë herë, ato po bëjnë një kthim jonik. Me lëvizjen globale drejt pozitivitetit të trupit dhe një festë të seksualitetit femëror kanë ardhur figurat e gjinjve, prapanicave dhe gjithçkaje në mes. Ne po flasim për vazo në formën e zonjave të zhveshura pa kokë, qirinj Krishtlindjesh me gjinj, dhe vagina në varëse – një larmi mënyrash për ta sjellë pjesen private në publik, dhe për t’i vënë disa njerëz në siklet.

Këtu, paraqesim 12 mënyra që ju mund të bëni si Romakët dhe t’i bëni homazhe nudos.

Nëse ka ndonjë që duhet ta vlerësojmë për prevalencën e fundit të nudove femerore në listat blerjeve per produkte shtëpiake, është Parisien Anissa Kermiche. Vazo e saj Love Handles mund te gjendet në të gjithë Instagramin, dhe pjesa tjetër e krijimeve të saj gjithashtu kënaqen me femrën. Ky gjerdan i veshur me ar është ngacmues dhe elegant.

Me seli në Nju Meksiko, artizanët në Tuza krijojnë këto elemente shakatore të vaginës me dorë, për të cilat duhet ndërmjet 1 deri në 3 javë. 

Kjo nuk do të jetë hera e fundit që do të gjeni Anissa Kermiche në këtë listë. Ajo doli ne artikujt e dhjetorit te kaluar kur lëshoi ​​këtë set komik të Krishtlindjeve. 

Çdo ambient i brendshëm shtëpie që hasni në ditët e sotme duket se përmban një kavanoz bosh , një spërkatje me stoli ari dhe një vazo me rrathë. Eshtë koha të beheni pjese e turmes. Vendosni disa tulipanë në një qeramikë lakuriqe dhe pini çokollatë të nxehtë nga një filxhan ne forme vithesh

Doreza e kësaj vazoje është një tipar i shquar, së bashku me emrin e zgjuar. Ngjyra e bardhë është veçanërisht e bukur. Shfaqeni më vete si një skulpturë, ose vendoseni ne një pjesë qendrore me një buqetë me lule.

Zgjidhni midis ngjyrave të pjeshkës dhe ngjyrave me ton më të thellë dhe vendoseni me krenari në tryezën tuaj të shtratit – apo edhe tryezën tuaj të punës.

Seriali i Origjinaleve të artistes Alice Lang lindi nga një skanim tre-dimensional te trupit të saj. Pasi u hodhën në porcelan, Lang pikturoi me dorë gjinj, quka dhe qime mbi filxhane dhe enë.

Projekti Flora in the Garden i poçarit holandez Anne-Fleur Kan i është kushtuar gjinjve të të gjitha formave dhe madhësive. Kjo vazo me gjinj është argjilë e bardhë me glazure dhe vjen me shenja.

Vathët e figurës femërore janë në mënyrë të padiskutueshme artistike – i keni parë në vajzat më interesante It në qytet. Mbani mend kur Kaia Gerber mori pjesë në një feste duke veshur vathët e linjës në formë gruaje të Emily Ratajkowksi?

Këto vathë prej bronzi janë një feste femininiteti – ato janë si një palë engjëj të artë që varen nga veshet tuaj.

Emily Ratajwkoski përshkruan mbajtjen e këtyre vathëve si “të qenit muza juaj”, dhe ne nuk kemi asgje për të shtuar për këtë. 

Nëse jeni dikush që kënaqet me qirinj që janë thjesht shumë të bukur për t’u perdorur, ne e kuptojmë. Këtu janë disa të tjerë që janë më shumë art sesa aromë. 

Qiriu Mama nga marka e lindur në Melburn Red Star është 100% vegan dhe derdhet nga dylli natyror i sojës. Një përzierje e ‘artit dhe estetikës’, kjo nudo shtatzënë vjen me një blu pastel, vjollcë, çokollatë dhe bezhë.

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF