Arritje e madhe, xhudistja kosovare fiton medaljen e artë në “Tokio 2020”

Distria Krasniqi ka rrëmbyer medaljen e artë në “Tokio 2020”, duke i siguruar një fitore të madhe Kosovës në Lojërat Olimpike.

Xhudistja Krasniqi mposhti japonezen, Funa Tonaki, pas një pune të madhe ndër vite dhe finaleve të shumta të fituara në gara të ndryshme, ajo bëri ëndrrën realitet duke fituar edhe medalje Olimpike.

Kjo është medalja e dytë Olimpike për Kosovën, pas Majlinda Klementit që fitoi të artën në vitin 2016

Previous ArticleNext Article