E konfirmoi Lori, Jona dhe Agnesa; kombinimi që na kujton fëmijërinë është kthyer në trendin e sezonit!

Qysh kur Gucci vendosi të risjellë në fron këpucët ‘loafers’ që vite më parë shiheshin vetëm në këmbët e zonjushave në kolegje private duket se ky mode nuk ka ndërmend të zbresi nga froni.

Cilësuar si ndër modelet më të rehatshme të këpucëve, me ardhjen e vjeshtës blogeret dhe personazhet e famshëm i nxorrën loafersat e tyre nga dollapët për t’i patur pjesë të pandashëm të stilit të veshjes. Një ndër kombinimet që në vitin 2019 kur u prezantua për herë të parë u cilësua si i papritur, është veshja e këtyre këpucëve me çorape të bardha, njësoj si vajzë kolegji.

Duket se ky kombinim që tashmë është kthyer në trend do të zërë vend edhe këtë vjeshtë dhe në vendin tonë sapo na e konfirmuan disa prej vajzave më të njohura të shoëbiz-it të cilat janë ndër emrat që ndjekin dhe njohin shumë mirë trendet e fundit të stilit; Lori Hoxha, Jona Spahiu dhe Agnesa Hadërgjonaj.


E angazhuar me projektin më të rëndësishëm të karrierës së saj siç është Big Brother Vip, Lori Hoxha turravrapin e ditëve të fundit para fillimit të realityshowt nuk mund të mos ja besonte komoditetit që ofrojnë një palë loafers. E njohur si ‘trend maker’ trashëgimtarja e Top Media nuk mund të mos përqafonte trendin e vjeshtës duke i kombinuar këpucët e zeza me një palë çorape të bardha.

Moderatorja Spahiu ka zgjedhur një version më sport të këtij kombinimi, ndërsa Agnesa vajza e madhe e këngëtares Albërie Hadërgjonaj i ka dhënë një prekje pak më klasike duke hedhur krahëve një xhaketë të zezë.

Previous ArticleNext Article