KreuBusull

Chris Rock, i parë në histori që do të performojë ‘live’ në Netflix

Chris Rock do të jetë komediani i parë që do të performojë një speciale ‘live’ në Netflix. Shfaqja e komedianit do të shënojë paraqitjen e parë të gjigantit Netflix në arenën e transmetimit të drejtpërdrejtë. Netflix njoftoi së fundmi se Rock do të hyjë në histori si titullar i ngjarjes së parë të transmetimit ‘live’ të gjigantit të kompanisë

Kompania njoftoi të enjten se speciali i komedisë ‘live’ të Rock do të transmetohet në fillim të vitit 2023, dhe shtoi se me më shumë detaje që do të njoftohen më vonë.


“Chris Rock është një nga zërat komik më ikonë dhe më të rëndësishëm të brezit tonë”, tha në një deklaratë Robbie Praw, nënkryetar i Netflix i Stand-up dhe Comedy Formats.  “Ne jemi të emocionuar që e gjithë bota do të jetë në gjendje të përjetojë një ngjarje komedi ‘live’ të Chris Rock dhe të jetë pjesë e historisë së Netflix.  Ky do të jetë një moment i paharrueshëm dhe ne jemi shumë të nderuar që Chris po mban këtë pishtar.”

Kujtojmë se Netflix konfirmoi në maj se do të hapte një aftësi të transmetimit “Live”.  Kompania tha se do të fokusohej në përmbajtje të pascript, shfaqje konkurruese, speciale të ribashkimit të realitetit, shfaqje komedi live dhe një festival të ardhshëm “Netflix is ​​a Joke”.

Tags:

Home

Bordo No.65
Dhjetor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF