KreuStil Jetese

“Po të shfrytëzoj për lojë”, Kiara befason Luizin dhe fansat e tij: Bashkë jemi deri në finale

“Po të shfrytëzoj për lojë”, Kiara befason

Luizi dhe Kiara së fundmi nuk kanë kaluar ditë shumë të bukura brenda shtëpisë më të famshme në Shqipëri, kjo pasi moderatoja është treguar indiferente ndaj këngëtarit, edhe pse ky i fundit nuk ka qenë mirë nga gjendja shëndetësore. Qëndrimi i Kiarës në “Big Brother VIP” është cilësuar nga shumë si ‘meritë’ e Luizit dhe marrëdhënies që ata të dy kanë krijuar.

Shpesh banorët janë shprehur se “Kiara e shfrytëzon Luizin për lojë” dhe në një bisedë të fundit kjo frazë është përdorur nga vetë Kiara. Luizi e ka pyetur se deri kur do të jenë bashkë, Kiara tha se “deri në finale, më pas të shohim”. Më tej këngëtari e ka pyetur nëse po e shfrytëzon për lojë, ajo ka thënë “po”.

Edhe pse moderatorja ka qeshur dhe ka sqaruar që e tha me shaka, Luizit nuk iu duk aspak për të qeshur. Më herët Luizi i tha Kiarës me bindje se ata të dy do të jenë finalistë në “Big Brother VIP”, madje shprehu “dëshirën” që fituese të jetë partnerja e tij.

“Unë dhe ti jemi në finale dhe e fiton ti. Dua të ta jap ty “Big Brother-in” se të dua, e meriton. E di pse nuk e fitoj unë? Sepse nuk jam imazhi i duhur që i duhet shqiptarëve. Shqipëria ka nevojë për brishtësi, dashuri, ëmbëlsi, nuk jam unë për këtë punë”.

Tags:

Home bordo

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF