KreuFashion

Fytyrat e shumta të Adele: Si ndryshoi këngëtarja pas humbjes në peshë

Fytyrat e shumta të Adele: Si ndryshoi këngëtarja pas humbjes

Rritja e saj në famë nuk ka qenë asgjë më pak se stratosferike, me shitje rekord mbi 100 milionë dhe një kabinet çmimesh të mbushura me gong të lakmuar.

Dhe ndërsa ylli i muzikës është ngritur, po ashtu është rritur edhe pamja e saj, pasi ajo ka përqafuar plotësisht një ‘shkëlqim’ të Hollivudit që nga publikimi i këngës së saj debutuese në vitin 2008 në moshën 19-vjeçare.

Në vitin 2015, ajo i bëri shumë të qarta ndjenjat e saj për përmirësimet kirurgjikale duke thënë: “Nuk dua të bëj operacione plastike. Unë do të dukem kështu përgjithmonë. Merren me të. Sapo të merreni me të, ndiheni më të qetë për të.’

Pas rënies në peshë dhe transformimit të regjimit të saj të bukurisë, Adele ka pësuar një transformim imazhi si askush tjetër vitet e fundit.

Në fillimet e karrierës së saj, ylli iu drejtua stileve jashtëzakonisht të zhveshura, por ndërsa u bë më e vendosur, ajo adoptoi një pamje të markës së stilit të viteve ’60 – e kompletuar me eyeliner të trashë me sy mace dhe zgjua voluminoze.

Pamja e cila u bë sinonim i yllit u zhduk në vitin 2020, megjithatë, kur ajo u kthye në qendër të vëmendjes me një rinovim dramatik të imazhit pasi kishte hequr shumë kilogram dhe kishte adoptuar një stil krejtësisht të ri për të filluar.

Ndërsa Adele mbetet e paqartë për regjimin e saj të bukurisë, ajo e bëri të qartë mendimin e saj për filtrat kur po performonte gjatë qëndrimit të saj në Vegas dhe një fans shkrepi një selfie të dyshes me një filtër.

Adele gulçoi: ‘A është një filtër atje? Çfarë më ke bërë në fytyrë? Pse keni filtra të tillë ne nuk dukemi ashtu, e dashur.’

Bordo No.65
Dhjetor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF