KreuStil Jetese

Kevin Costner dhe Christine Baumgartner i japin fund martesës 18-vjeçare! Arsyeja?

Kevin Costner dhe Christine Baumgartner i japin fund martesës

Gruaja e aktorit Kevin Costner, Christine Baumgartner, ka bërë kërkesë për divorc pas 18 vitesh martesë. Sipas TMZ, Baumgartner paraqiti kërkesën për divorc të hënën, duke kërkuar kujdestarinë e përbashkët të tre fëmijëve të tyre, Cayden, 15, Hayes, 14 dhe Grace, 12. Një përfaqësues i Costner ka konfirmuar lajmin në një deklaratë, “Me pikëllim të madh kanë ndodhur rrethanat jashtë kontrollit të tij, të cilat kanë rezultuar në një kërkesë për divorc”.

Megjithatë, ajo nuk kërkoi mbështetje bashkëshortore, pasi çifti kishte një marrëveshje paramartesore. Costner iu përgjigj peticionit të gruas së tij të martën, duke kërkuar gjithashtu kujdestarinë e përbashkët të fëmijëve të tyre. Çifti fillimisht filloi lidhjen në vitin 1999, dhe pas një ndarje të shkurtër në 2003, ata u ribashkuan dhe u martuan në Aspen, Kolorado vitin e ardhshëm.

Ata kanë tre fëmijë së bashku: Cayden, Hayes dhe Grace. Costner gjithashtu ka tre fëmijë nga martesa e tij e mëparshme me Cindy Costner: Annie, Lily dhe Joe.

Lajmi për divorcin vjen pas raportimeve se shfaqja televizive hit “Yellowstone”, ku Costner luan, mund të përfundojë pas sezonit të tij të pestë për shkak të mosmarrëveshjeve midis Costner dhe krijuesit Taylor Sheridan. Pavarësisht thashethemeve, një burim i prodhimit i tha “The New York Post” se ata shpresonin se çështja do të zgjidhej dhe se Costner do të kthehej për episodet e mbetura.

Çifti nuk ka dhënë ende një deklaratë publike në lidhje me divorcin e tyre dhe është e paqartë se çfarë e çoi në ndarjen e tyre

Tags:

Home bordo

Bordo No.65
Dhjetor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF