KreuStil Jetese

Prestigjiozja italiane “La Repubblica”: Shqipëria, Maldivet e Europës!

Prestigjiozja italiane “La Repubblica”: Shqipëria, Maldivet e

Prestigjiozja italiane “La Repubblica” i ka kushtuar këtë të hënë një artikull Shqipërisë, duke e cilësuar si Maldivet e Europës. Në artikull theksohet se vendi ynë ka qenë një zgjedhje për shumë turistë italianë, të cilat kanë zgjedhur të ikin nga çmimet e shtrenjta të shtetit fqinj.

“Qeveria shqiptare pret të mbyllë sezonin me mbi nëntë milionë turistë, më shumë se në vitin 2022, por tashmë është konfirmuar një rritje e vizitorëve prej më shumë se 33 për qind. Dhe ka shumë italianë që ikin nga çmimet e shtrenjta

“Shqipëria tani quhet “Maldivet e Evropës”. Ashtu si në Marina di Pescoluse, në Salento. Me një ndryshim: në Pulia një çadër dhe dy shezlongë mund të kushtojnë 50 euro në ditë, në bregdetin shqiptar mund t’i gjeni akoma 10-15 euro.

Një belveder luksoz në Itali mund të kushtojë deri në 1099 euro, këtu një grup djemsh nga Foggia arritën të bëjnë pazare me vetëm 60 euro”, shkruan prestigjiozja italiane.

Tags:

Home bordo

Bordo No.65
Dhjetor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF