KreuStil Jetese

Horoskopi ditor, e diel 3 shtator 2023

Horoskopi ditor, e diel 3 shtator 2023

Dashi

Ajo që keni bërë, çfarë po bëni dhe çfarë do të bëni më shumë po ndihmon për të nxjerrë në pah një kauzë të veçantë. Mbështetja, donacionet dhe ndihma praktike mund të ndryshojnë jetën e njerëzve dhe ju dëshironi të ndjeni se po bëni çmos për të mbështetur një përpjekje vullnetare.

Demi

Nuk jeni ndalur kurrë kohët e fundit dhe fakti që ndiheni gjithmonë të lodhur e dëshmon këtë. Është koha për të marrë frymë. Shfrytëzojeni këtë mundësi për të lënë të dashurit tuaj t’ju përkëdhelin. Refuzoni të tërhiqeni në grindje të vogla.

Binjakët

Është mirë të flasim. Diskutimet do të kenë rezultate dhe kjo do të çojë në arritjen e një qëllimi të përbashkët nga një grup. Organizatorët e një eventi të madh shoqëror do të bëjnë një gjest surprizë që do të duartrokitet nga shumë njerëz. Artikujt e veçantë do të shiten në ankand për të mbështetur komunitetin tuaj lokal.

Gaforrja

Shqetësimet për një çështje ligjore, biznesi apo financiare po ju mbajnë zgjuar natën. Ju nuk do të pushoni derisa të gjeni përgjigjet që ju nevojiten. Mos hezitoni t’u bëni më shumë pyetje atyre që dinë. Do të jetë e nevojshme të vini në kontakt me një të afërm edhe pse nuk do t’i pëlqejë veçanërisht ato që keni për të thënë.

Luani

Një situatë që disa do ta përshkruajnë si kaotike dhe konfuze do të marrë një zgjidhje. Pasi ta bëni këtë, do të arrini t’i riktheheni rutinës suaj të zakonshme. Megjithëse grumbullimi i punëve do t`ju bëjë të ndiheni të ngarkuar.

Virgjëresha

Po qëndroni në krye të gjithçkaje. Do i përballoni mirë përgjegjësitë dhe po e trajtoni punën në mënyrë efikase dhe produktive. Njerëzit do t’ju lavdërojnë për përpjekjet tuaja dhe megjithatë e gjithë kjo punë e vështirë ka filluar t’ju bëjë të ndiheni të lodhur dhe të shqetësuar.

Peshorja

Mund ta pranoni se jeni tepër i ndjeshëm. Mungesa e gjumit mund të jetë arsyeja për këtë. Dikush me të cilin punoni ose jetoni do të sillet çuditshëm. Nuk mund të mos jesh kurioz se pse po sillen kaq çuditshëm. Do të ishte më mirë të mos hetosh.

Akrepi

Një rival do ta bëjë të qartë se është i mërzitur sepse po i përfitoni ju mundësitë më të mira. Keni punuar shumë për të krijuar një reputacion të mirë për veten tuaj. Ka pak njerëz rreth jush që mund të mësojnë shumë duke ju parë.

Shigjetari

Mungesa e vetëbesimit do t`ju shoqërojë. Do të jeni të mërzitur me veten dhe do të keni dyshim në aftësinë tuaj për të përballuar një detyrë që nuk e keni kryer kurrë më parë. Nëse nuk jeni të sigurt për ndonjë gjë, kërkoni ndihmë, këshilla ose udhëzime.

Bricjapi

Ka shumë gjasa që një udhëtim jashtë, edhe nëse nuk është planifikuar, të sjellë më shumë kënaqësi sesa pritej. Për këtë arsye, mos refuzoni asnjë mundësi për të qenë në lëvizje. Lajmet e mira për një projekt komunitar do të jenë shkak për një festë të vogël.

Ujori

Një partner apo dikush në familje duket se po kalon një fazë fatlume. Nuk mund të jesh më i lumtur për ta. Ju i keni parë ata të luftojnë në të kaluarën dhe tani jeni dëshmitarë se sa të suksesshëm mund të jenë. Gjithçka që bëjnë duket se del mirë.

Peshqit

E keni menduar shumë, kështu që nuk është diçka që po e bëni në mënyrë impulsive, por jeni gati të largoheni nga një marrëdhënie ose situatë që ju ka tensionuar dhe mjeruar. Jeni munduar shumë për të gjetur pika dakordësie, por nuk ia vlen më.

Tags:

Home bordo

Bordo No.65
Dhjetor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF