KreuStil Jetese

Kushërira e Rihanna-s, Tanella Alleyne, ndërron jetë në moshën 28-vjeçare

Kushërira e Rihanna-s, Tanella Alleyne, ndërron jetë në

Kushërira e Rihanna-s, Tanella Alleyne, vdiq papritur në moshën 28-vjeçare në Barbados, sipas Loop Barbados News.

E afërmja e dashur e fitueses së Grammy, vdekja e së cilës vjen vetëm gjashtë vjet pasi vëllai i saj Tavon u qëllua për vdekje, u varros të hënën në kishën e famullisë St. George të Barbados.

Shërbimi bëri që balada e fuqishme e Rihanna-s “Lift Me Up” të luajë ndërsa familja dhe miqtë u mblodhën për t’i bërë homazhe Alleyne, vuri në dukje media.

Nuk dihet nëse këngëtarja ishte e pranishme.

Gjatë eulogjisë, nëna birësuese e Aleyne, Julie-Ann Bryan, e kujtoi atë si një grua që “jetoi një jetë mirënjohjeje me një sasi të egër qëndrimi, të spërkatur shumë me besim”.

“Kishte diçka të veçantë për Nella,” tha ajo, për median. “Ajo ishte e guximshme dhe e guximshme.”

Alleyne, me mbi 55,000 ndjekës në Instagram, humbi gjithashtu në mënyrë tragjike motrën e saj binjake Taneisha kur ishin vetëm 14 vjeç.

Vëllai i vetëshpallur dashnor i modës, Tavon, u qëllua për vdekje në Boxing Day në 2017. Ai ishte 21 vjeç.

Ai u vra një ditë pasi kaloi ditën e Krishtlindjes me krijuesin e hitit “Love On The Brain”, i cili mori pjesë në funeralin e tij.

Tags:

Home bordo

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF