KreuStil Jetese

E vërteta e marrëdhënies së Luizit me Arbana Osmanin e Eduart Grishajn!

E vërteta e marrëdhënies së Luizit me Arbana Osmanin e

Luiz Ejlli befasoi kete jave me lëvizjen e tij të papritur në “Instagram” ku ka hequr nga follow Arbana Osmanin dhe Eduart Grishajn.

Ne “BBV23 dukej sikur ata gëzonin një miqësi të mirë me njëri-tjetrin. Madje, Luizi shpesh gjatë live të “BBV2” shprehte dëshirën për të qenë pjesë e stafit të “Big Brother VIP 3”. Publiku madje herë pas here e shihte Luizin të favorizuar nga regjisori Grishaj, ndoshta nisur dhe nga vendi i njëjtë i origjinës, thote panorama.com. Por me sa duket marrëdhënia mes fituesit të “BBV2” dhe çiftit Arbana Osmani dhe Eduard Grishaj ka pësuar krisje.

Madje aq e papritur dukej kjo lëvizje e Luizit, sa që edhe vetë çifti nuk e ka kuptuar, deri kur doli lajmi. Kjo për faktin se si Arbana ashtu edhe Edi, vijonin ta ndiqnin, ndonëse ky i fundit i kishte larguar. Ndërkohë, në komentet e tij në rrjetet sociale, Luizi u shpreh se do ti vinte rradha edhe Efit. Por kjo e fundit ka vepruar e para.

Ka qenë Efi e cila ia ka hequr ‘followin’ këngëtarit shkodran i cili vazhdon sakaq akoma ta ndjekë atë. Nuk mjaftoi kjo, por Efi ka reaguar edhe përmes një videoje në rrjetet sociale.

“Duke qenë se u lodha shumë nga kjo historia e Bigut. Doja të ju thoja të gjithëve ju që më ndiqni për arsyet e juaja por që nuk jam unë arsyeja, atëherë me gjithë kënaqësinë e mundshme mund të më hiqni lirshëm sepse kam hallet e mia. Kam aq shumë gjëra në kokën time dhe po vazhdoj jetën time. Kjo histori vetëm po më hap barkun. Ju dua”, ka thënë Efi. Ndërkohë edhe Mikela ishte një nga personazhet që Luizi e hoqi nga faqja e tij. Ndërsa është pyetur nëse mban konakte me ish-banorët, ajo ka treguar se me të gjithë është në kontakt dhe se gëzon respekt për ta.

Luiz Ejlli, vazhdon shkrimi, duket se paska bërë në plan të spastrojë të gjithë ishbanorët e “BBV” apo personazhet që kanë lidhje me këtë format nga Instagrami i tij. “Fatkeqi” ka qenë Krist Aliaj. Këngëtari nuk e ndjek më Kristin në Instagram, ndërsa edhe ky i fundit i është përgjigjur me të njëjtën mënyrë. As Kristi nuk e ndjek Luizin.

Veç dinamikave që vetë Luizi ka pasur me disa nga ish-banorët, shumë pikëpyetje ngriti pikërisht largimi i Arbanës dhe i Eduartit. Në rrjet komentuesit kanë shkruar se çifti nuk ka qenë asnjëherë pro idesë që këngëtari të vinte si opinionist në edicionin e ardhshëm të Big Brother. Ndonëse është ende herët të flitet për pozicionet e reja, ndjekësit kanë pretenduar se është kjo arsyeja që ka çuar në reagimin e menjëherëshëm të Luizit.

Tags:

Home bordo

Bordo No.65
Dhjetor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF