KreuStil Jetese

Sallatë me kërpudha, spinaq dhe proshutë të tymosur

SallataPërbërësit

 

Përgatitja

Pastroni kërpudhat dhe pritini hollë, më pas futini në ujë me limon për pak minuta. Pastroni spinaqin dhe pasi ta keni zier pak, kullojeni dhe vendoseni në pjatë. Shpërndani sipër fetat e proshutës së tymosur dhe kërpudhat. Vendosni më pas në një tas 3 lugë mustardë, shtoni vaj ulliri, lëngun e një limoni, kripën e piperin. Mbyllini kapakun dhe përziejini bashkë. Spërkatni proshutën dhe kërpudhat me salcën e përgatitur dhe në fund  dekorojeni me feta limoni dhe gjethe majdanozi.

Tags:

Home bordo

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF