KreuInterior

10 Trendet më të reja të dizajnit të brendshëm!

Panairet, ngjarjet dhe ekspozitat kanë zbuluar se në cilën drejtim po shkon dekori i shtëpisë. Më poshtë janë dhjetë trendet më interesante të dizajnit të brendshëm.

Qëndrueshmëri

Vëmendja për mjedisin, natyrën dhe qëndrueshmërinë janë tani në vëmendjen e të gjithëve, veçanërisht kur bëhet fjalë për dizajnin.

Fjalëkalimi: Rehatia

Krijoni hapësira të mëdha, sedilje, kolltuqe, divane joproporcionale, atmosferë të ngrohtë dhe intime. Krijoni një vend të rehatshëm dhe të këndshëm për të ndenjur edhe vetëm.

Pllaka-mania

Fatkeqësisht vitet e fundit ata kanë qenë protagonistët e banjove të shtëpive më të zakonshme, tani jo më. Të vogla, të mëdha, me motive gjeometrike ose shumëngjyrësh, sido që të jenë, perdorini!

Dhoma e gjelbërt

Merrni parasysh idenë e përfshirjes të natyrës në shtëpinë tuaj, si dhe dhënien e shkëlqimit të brendshëm, ajo gjithashtu promovon mirëqenien e shpirtit.

Letrat murale

Ngjyra të ndritshme, lule, fruta dhe motive të gjalla do të jenë muret e reja të shtëpisë tuaj. Mjaft më me dhomat njëngjyrëshe dhe pa fantazi!

V për Velvet

Kombinimi perfekt i luksit dhe komoditetit, velvet vjen në një gamë të gjerë ngjyrash dhe kombinimesh; blu, portokalli, rozë dhe të kuqe. Mundësitë janë pafund!

Ngjyra dhe vetëm ngjyra

Kënaquni me ngjyrat më të ndryshme, blu kobalt, jeshile Kelly apo edhe vjollcë patëllxhan, shprehni personalitetin tuaj.

Forma ‘të buta’

Një nga tendencat më të mira të kësaj periudhe janë materialet e buta dhe mbështjellëse. Divane të jashtëzakonshme, kolltuqe kudo, jastekë dhe mbushje; një megatrend që do të mbizoterojë në çdo cep të shtëpisë.

Anticiteti

Modat gjithmonë kthehen, ju e dini ‘what goes around comes around’!

Punët e dorës

Pavarësisht nga risitë e mëdha nga bota bashkëkohore, dizajni i brendshëm po rizbulon vlerat dhe traditat e zejtarisë, pjesë të një prodhimi të rrallë, duke ringjallur vlerat antike të profesioneve pothuajse të harruara.

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF