KreuBusull

Aksidenti me 4 viktima në Itali, shoferi nën efektin e drogës!

Detaje të reja janë zbuluar nga aksidenti tragjik që ndodhi këtë të diel në Itali, ku 4 personat të një familje shqiptare humbën jetën tragjikisht në një aksident.

Orjol Lame, 32 vjeç, i vetmi i mbijetuar, drejtonte makinën nën efektin e drogës në momentin që ndodhi aksidenti.

Sipas mediave italiane rezultati i testeve të cilave i është nënshtruar 32-vjeçari kanë dalë “pozitive”.

Në këtë aksident humbën jetën: Shane Hyseni, djali i tyre i vogël Mattias vetëm një vjeç e gjysmë, si dhe Resat dhe Rejana, vëllai dhe motra e Shane, 11 dhe 9 vjeç.

Kujtojmë që automjetin Fiat Stilo u përplas me një godinë shtëpie të pabanuar në via Emilia, Parma, Itali. Këtë të enjte trupat e pajetë do të dërgohen në Shqipëri, pasi prindërit e tyre kanë vendosur që t’i varrosin në Durrës.

Tags:

Home

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF