KreuStil Jetese

Reperi 27 vjeçar vdes në skenë duke kënduar, shokohet publiku!

Reperi 27 vjeçar vdes në skenë duke kënduar, shokohet

Duhet të ishte një event rutinë, por është kthyer në një tragjedi: Reperi 27-vjeçar, Costa Titch, ndërroi ketë papritur teksa po performonte në një koncert gjatë festivalit të Ultra South Africa.

I riu u shemb në tokë duke shokuar publikun. Familjarët konfirmuan më pas se Titch  riu kishte pësuar atak kardiak. Gjithcka po shkonte normalisht deri në momentin kur papritur, këngëtari afrikano-jugor humbi ndjenjat në skenë para audiencës së shokuar dhe më pas ndërroi jetë në spital.

Costa Titch : Le rappeur décède sur scène. #shortsvideo #shortsviral – YouTube

Në pamjet e regjistruara të momenteve tragjike, që shumë media zgjodhën të mos i publikojnë, këngëtari në skenën e ‘Nasrec Expo’ në Johannesburg duket teksa rrëzohet gjatë këngës së tij. Por 27-vjeçari, ngrihet sërish dhe përfundon këngën, teksa duke qëndruar para fansave që duartrokisnin, ai shembet papritur përdhe.

Familja e tij konfirmoi më vonë humbjen e jetës teksa falënderoi fansat për mbështetjen. “Vdekja tragjikisht na ka trokitur në derë, duke na marrë djalin tonë të dashur, vëllanë e nipit e shkëlqyer. Familja Tsobanoglou ju falënderon për dashurinë e mbështetjen që i keni dhënë djalit tonë”, shkruanin familjarët.

Emri i vërtetë i 27-vjeçarit ishte Constantinos Tsobanoglou dhe që kur hyri në industrinë e muzikës në vitin 2020, I riu kishte marrë disa çmime.

Tags:

Home bordo

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF