KreuStil Jetese

E guximshme! Selena Gomez publikon fotot pa pikë grimi në rrjetet sociale!

E guximshme! Selena Gomez publikon fotot pa pikë grimi në rrjetet

E guximshme! Selena Gomez publikon fotot pa pikë grimi në rrjetet sociale!

Selena Gomez së fundmi ka ndarë dy selfie pa grim në Instagram, duke treguar bukurinë e saj natyrale para miliona ndjekësve të saj. Dhe pas kësaj, IG i saj shkoi në pothuajse 400 milionë ndjekës. Këngëtarja, e cila njihet për lëkurën e saj të përsosur dhe stilin e lehtë, ka pozuar në një kanotiere me zinxhir, me flokët e saj të shtrirë mbi njërën shpatull. Në mbishkrim, Gomez i bëri thirrje muzikës së Miley Cyrus, duke iu referuar këngës së saj “Violet chemistry” nga albumi i saj i fundit. Ajo gjithashtu etiketoi Cyrusin në postim, i cili shpejt grumbulloi një milion pëlqime në vetëm tetë minuta.

Jo vetëm që Cyrus u përgjigj me një emoji me zemër të kuqe, por të famshëm dhe fansa të tjerë nuk mund të mos komplimentonin pamjen me fytyrë të freskët të Gomez. Fansat gjithashtu vërshuan pjesën e komenteve me fjalë lavdëruese, duke e quajtur atë “të përsosur” dhe “perfekte”.

A post shared by Selena Gomez (@selenagomez)

Kjo nuk është hera e parë që Gomez ndan selfie pa grim në rrjetet sociale. Vetëm muajin e kaluar, ajo postoi foto të ngjashme që shfaqnin kaçurrelat e saj natyrale. Si themeluese e Rare Beauty, një linjë grimi që thekson dashurinë për veten dhe shëndetin mendor, Gomez është një model frymëzimi për të përqafuar papërsosmëritë tuaja dhe për ta dashur veten ashtu siç jeni.

Publikimi i këtyre fotove vjen pasi Gomez mori një pushim nga rrjetet sociale mes dramës së vazhdueshme me Hailey Bieber, gruan e ish të dashurit të saj Justin Bieber. Postimet e Bieber në mediat sociale u panë nga disa fansa si ‘ngacmime’ delikate ndaj Gomez, duke çuar në reagime dhe tensione mes të dyve.

Duke ndarë këto selfie pa grim, Gomez po i tregon botës se bukuria vjen në shumë forma dhe se vetëbesimi dhe dashuria për veten janë me të vërtetë çelësat për t’u ndjerë e bukur brenda dhe jashtë. Siç tha ajo dikur, “Unë nuk mendoj se jam e bukur nëse nuk jam e lumtur, dhe e di që kjo tingëllon klishe, por është vërtet e vërtetë”. Është e qartë se Gomez po rrezaton lumturi dhe bukuri në këto foto mahnitëse.

Tags:

Home bordo

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF