KreuFashion

Çizme vere njësoj chic sa sandalet? Ja 13 palë!

Çizme vere njësoj chic sa sandalet? Ja 13 palë!

Çizmet nuk priren të kryesojnë listën e blerjeve verore. Temperaturat e ngrohta në përgjithësi kërkojnë sandale të rehatshme dhe të lehta.

Megjithatë, çizmet më të mira të verës thjesht mund t’ju bindin se këpucët më të forta ia vlen të vishni gjatë gjithë vitit. Versionet sezonale të një çizmeje klasike deri në kyçin e këmbës,  të një çizmeje utilitare, ose diçka pak më e guximshme si një çizme kauboji, janë mënyra të thjeshta për zhvendosur këpucët tuaja të preferuara të vjeshtës dhe dimrit në muajt e ngrohtë.

Kur temperaturat rriten, siluetat klasike të çizmeve me ngjyra më të çelura dhe materiale më të buta janë një opsion i preferuar, modern dhe pse jo shumë i përshtatshëm edhe në stinën më të nxehtë të vitit.  

Së fundmi çizmet po gjejnë gjithmonë e më tepër përdorim në garderobat e Pranverë/Verë, ndonëse të përshtatura për stinën. Sa i përket ngjyrave që përdoren më së shumti tek çizmet për këtë sezon janë e bardha, pudra, xhins dhe karamel që janë nuanca të njohura për verën e vitit 2023.

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF