KreuCelebrity

Shpallet mashkulli më seksi në botë për vitin 2023!

Aktori Patrick Dempsey është shpallur mashkulli më seksi i vitit 2023, sipas revistës “People”, “Jam i lumtur që e morën këtë vendim dhe jam unë këtë vit”, tha aktori 57-vjeçar. “Më vjen mirë që po ndodh në këtë pikë të jetës sime”, shtoi ai më tej.

Dempsey, më i njohur për rolin e tij në Grey’s Anatomy, do të tregojë aftësitë e tij në garë në filmin biografik të Michael Mann për Ferrari në dhjetor, duke luajtur rolin e pilotit italian Piero Taruffi.

Shpallet mashkulli më seksi në botë për vitin 2023!

Në një intervistë për “People” të martën, ai deklaroi se ishte “plotësisht i habitur” kur dëgjoi se kishte marrë çmimin. “Dhe pastaj fillova të qesh, si, ‘kjo është një shaka, apo jo’? E kam harruar plotësisht dhe as që kam menduar të jem në këtë pozicion. Kështu që egoja ime është e mirë”, tha Dempsey.

​Dempsey, 57, është i martuar me Jillian Dempsey dhe kanë tre fëmijë së bashku: Talula, 21, dhe binjakët 16-vjeçarë Sullivan dhe Darb. Aktori me humor ta se fëmijët e tij do të tallen me këtë stuatus të tij. Ata do të tallen me mua”.

Shpallet mashkulli më seksi në botë për vitin 2023!

Patrick Dempsey do ta marrë titullin nga kolegu i tij Chris Evans, i cili u shpall mashkulli më seksi në botë në vitin 2022 nga revista “People”.

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF