KreuCelebrity

Aktorja 47 vjecare pi një “super pluhur” të tretshëm që të duket si para 30 vjetësh!

Aktorja e famshme hollivudiane Gwyneth Paltrow e fillon ditën e një “superpluhur” të tretshëm për lëkurën. 47 vjecarja thotë se rrallëherë vendos make up kur nuk është në punë dhe merr cdo ditë një tretësirë të madhe antioksidantësh në një gotë me me “ GOOPGLOW” për të cilën beson se ia mban lëkurën e fytyrës plot shkëlqim.

“ Është një pluhur plot me vitamina C dhe E, si dhe enzimën Q10. E pi gjithmonë në mëngjes me ujë”, shprehet ajo.

Vitamina E, sic thotë Gwyneth, është mjaft e rëndësishme për funksionimin e mjaft organeve të trupit, por ajo është ndërkohë dhe një antioksidant i fortë. Që do të thotë se ndihmon në ngadalësimin e proceseve që dëmtojnë qelizat. CoQ10 gjithashtu vepron si antioksidant që i mbron këto të fundit.

Bordo
Shtator - No.63

SHKARKO VERSIONIN PDF