KreuStil Jetese

Tessa Thompson tregon se kurrë nuk ka ngrënë një burger!

Tessa Thompson tregon se kurrë nuk ka ngrënë një burger!

Tessa Thompson, e famshme për rolin në filmin “Creed”, ka shpjeguar në një intervistë të fundit se në moshën 39-vjeçare nuk ka shijuar kurrë një hamburger, gjë e cila ka habitur shumë.  Aktorja zbuloi gjithashtu se kohët e fundit kishte konsumuar një vezë të skuqur për herë të parë.

Ajo e bëri këtë në ‘Vanity Fair”, në festën vjetore të Oscars të mbajtur në Qendrën e Arteve Performuese Ëallis Annenberg në Beverly Hills. “Nuk kam konsumuar kurrë një hamburger në jetën time”, i tha Thompson Amelia Dimoldenberg në tapetin e kuq. “Unë ha gjëra të tjera, thjesht nuk kam ngrënë kurrë një hamburger. Është e vetmja gjë e jashtëzakonshme që mund të pretendoj ende”.

Megjithatë, aktorja nuk foli vetëm për ushqimin. Ajo u pyet gjithashtu se si u fut në aktrim. “Unë u rrita në Los Angeles. Unë u rrita në Hollyëood pikërisht në ato rrugë. Nuk e kisha menduar kurrë se do të bëhesha aktore. Nuk kishte asnjë aktor në familjen time. Nuk njihja askënd në televizion apo në ekran”, tha Thompson.

“Babai im ndonjëherë, ose nëna ime më merrnin ndonjëherë për të shkuar në Mann’s Chinese ose në Teatrin El Capitan përballë rrugës. Dhe kështu unë fillova të shoh vetëm si një personazh që luaj në një film, të kujtoj veten time të fëmijërisë duke ecur në ato rrugë në Hollyëood, duke shkuar për të parë një film dhe për t’u transportuar prej tij.

“Ndihesha shumë e tronditur duke parë veçanërisht të gjithë fëmijët, por edhe të rriturit, të gjithë me kostume dhe sa entuziastë ishin ata. Është si përtej çdo gjëje që mund të kisha ëndërruar ndonjëherë se do të bëhesha pjesë”, rrëfeu ajo.

Tags:

Home bordo

Bordo
Shtator - No.63

SHKARKO VERSIONIN PDF