KreuFashion

5 risitë e fundit të teknologjisë

5 risitë e fundit të teknologjisë

Lancia Pura

Makina Lancia Pu+Ra përfaqëson vizionin e markës italiane për dekadën e ardhshme. Një makinë 100% elektrike, me autonomi 700 km, kohë rimbushjeje 10 minuta dhe konsum nën 10 kWh/100 km. Kjo makinë u frymëzua nga bota e arredimit, falë bashkëpunimit me Cassina, një përvojë tipike italiane e ndjenjës së shtëpisë.

Sony PS5

Gjiganti Sony krijoi PS5, duke bërë hapin e madh në botën virtuale 360 ​​gradë. Ekrani OLED 5.7 inç me rezolucion 2K dhe size me frekuencë 120 Hz ju lejojnë të luani pa ndalesë. VR2 Sense kujdeset për gjurmimin e syve, reagimin e kufjeve dhe audion 3D, të cilat, falë kontrollorëve intuitivë, krijojnë ndjesi dhe emocione realiste.

Oppo Find N2 Flip

Me ekran të madh interaktiv të jashtëm, jetëgjatësi e baterisë dhe karikimin e blicit SUPERVOOC, Find N2 Flip sfidon pajisjet e tjera të palosshme. Me harduer të fuqishëm, sistem kamerash me sensor Sony IMX890 dhe procesor MediaTek Dimensity 9000+, Find N2 Flip shënon fillimin e një kapitulli të ri për produktet Oppo, por jo vetëm.

TicWatch Pro 3

Fuqia e kësaj ore inteligjente është në detaje: korniza prej çeliku inox, ekran AMOLED 1,4 inç me ndriçim dhe xhami mbulues kundër gjurmëve të gishtave. Ora mat, karakteristikat fitnesi dhe shëndeti, ka një bateri 577 mAh që mund të zgjasë deri në 45 ditë, pa harruar që ka një pamje intriguese dhe një dizajn më elegant.

Amazon Ring

Pajisja e re lidhet me interfonin e shtëpisë dhe përmes një aplikacioni në celuar, qoftë nëse ndodheni apo jo në shtëpi, mund të komunikoni me vizitorin, ta hapni derën ose jo, pa u ngritur nga divani. Madje, ju mund të caktoni edhe listën e vizitorëve të verifikuar, duke lejuar se cilët doni të hyjnë në shtëpi, përmes një çelësi virtual.

Bordo
Shtator - No.63

SHKARKO VERSIONIN PDF