KreuFashion

Shpallet fituesja e ‘Muza Competition 2’!

Shpallet fituesja e ‘Muza Competition 2’!

Sheshi “Italia” u kthye mbrëmjen e kësaj të mërkure në një pasarelë gjigande mode. Finalja e madhe e “Muza Competition 2”  mblodhi të gjitha trevat shqipfolëse në Tiranë, ku 10 finalistët shfaqën koleksionin e tyre në një spektakël madhështor nga ku u kurorëzua dhe fituesen e këtij edicioni. Mes të ftuarve, pati personazhe të njohur të shoëbizit shqiptar dhe të botës së ekranit.

Edhe këtë vit juria ishte po e njëjta e përbërë nga: Afërdia Onuzi, Emina Çunmulaj, Enada At’Nikolla, Fadil Berisha, Helidon Haliti, Valdrin Sahiti e Adriana Matoshi.

Në bazë të vlerësimeve të tyre stilistja e re Klara Kazani u vlerësua me çmimin e madh të edicionit të dytë të Muzës. Çeku prej 20,000 eurosh ju dorëzua fitueses nga Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj.

“Muza Competition” është një projekt i ndërmarrë nga Unioni i Bashkive Shqiptare në Rajon, i cili përfshin aktivizimin e të rinjve pasionantë dhe profesionistë në rijetësimin e elementeve etnografikë në fushën e fashion-dizajnit.

Në këtë edicion, më shumë se 1000 të rinj nga Shqipëria, Kosova, Maqedonia e Veriut, Mali i Zi dhe Serbia aplikuan për të qenë pjesë e finales së madhe të “Muza Competition”

Bordo No.65
Dhjetor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF