KreuStil Jetese

“Ai nuk po rikthehet si dikur”, miqtë e Johnny Depp të shqetësuar për gjendjen e rëndë shëndetësore të aktorit

“Ai nuk po rikthehet si dikur”, miqtë e Johnny Depp të

Kur grupi i Johnny Depp, Hollywood Vampires, doli në skenë për një set me 19 këngë në Teatrin Wang të Bostonit më 29 korrik, fakti që ata në fakt po luanin një shfaqje të planifikuar në turne ishte befasues. Në maj, grupit – i cili përfshin gjithashtu yjet legjendar të rock-ut, Alice Cooper dhe Joe Perry – iu desh të riplanifikonte shfaqje të shumta pasi ylli i Pirates of the Caribbean, 60 vjeç, plagosi kyçin e këmbës. 

Më pas, më 18 korrik, vetëm pak minuta përpara se “Vampirët e Hollivudit” të shfaqeshin në një arenë sportive në Budapest, shfaqja u anulua. Arsyeja e përmendur ishte se Johnny ishte “jo mirë”. Një javë më vonë, një shfaqje në Sllovaki u ndal gjithashtu(edhe pse këtë herë një “vend i pasigurt” ishte shkaku i përmendur).

Të gjitha anulimet, për të mos përmendur pamjet e fundit të Johnny-t që lëviz nëpër zonën e Bostonit duke përdorur një kallam, i shqetësojnë miqtë dhe fansat se jeta e vështirë po e dëmton seriozisht aktorin. 

Miqtë e Johnny-t kanë frikë se gjendja shëndetësore e aktorit po përkeqësohet. Disa pretendojnë se konsumimi i lëndëve narkotike ka ndikuar shumë tek shëndeti i tij.”– ka shkruar Life & Style.

Raporte të shumta thonë se shfaqja në Budapest u anulua në minutën e fundit sepse Johnny i kishte rënë të fikët në dhomën e tij të hotelit dhe duhej thirrur një mjek. 

“Shokët e tij të grupit ishin të zemëruar, por edhe të shqetësuar”, thotë burimi. “Johnny nuk di se kur të ndalet.”

Dikur njeriu kryesor kryesor i Hollivudit, Johnny kishte gjithmonë një reputacion për dashurinë e verës dhe për ta jetuar atë, por gjatë betejave gjyqësore të divorcit dhe shpifjes me ish-bashkëshorten Amber Heard, bota mori një shije se si jeta e tij mund të bëhet e çmendur. 

“Ne dëgjuam të gjitha detajet e shëmtuara dhe pamë videon tronditëse të tij në momentin më të keq”, thotë burimi.

Dhe ndërsa publiku ia vuri veshin aventurave të pranuara nga Johnny për abuzimin me substancat, shumë menduan se me përfundimin e gjyqit, ai mund të jetë në gjendje t’i lërë më në fund gjithçka dhe të fillojë nga e para. Mjerisht, nuk ka ndodhur kështu, pohon burimi.

“Ndoshta ka shumë arsye që ai dëshiron të shikojë, por disa thonë se drama Amber ende e prek atë. Ai është i famshëm për rënien, ngritjen, larjen dhe lëvizjen, por ai nuk mund ta bëjë këtë përgjithmonë dhe në një moment diçka do të japë.”

Në moshën 60-vjeçare, shton burimi, “Johnny është shumë i vjetër për të vepruar si një yll i ri rock. Ai thjesht nuk po rikthehet si dikur.”

Tags:

Home bordo

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF