KreuStil Jetese

Jason Momoa bën gjestin emocionues për të prekurit nga zjarret në Hawaii!

Jason Momoa bën gjestin emocionues për të prekurit nga zjarret

Numri i viktimave i shkaktuar nga zjarri vdekjeprurës në Hawëaii ka shkuar të paktën 67 persona deri më tani. Së fundmi aktori i njohur Jason Momoa, i cili vjen nga Honolulu, Hawaii, ka bërë me dije se po bën një mbledhje fondesh për të prekurit nga zjarret, duke treguar se është zemërthyer nga fatkeqësia e madhe.

“Ne jemi zemërthyer për miqtë tanë në Maui, të cilët janë prekur nga zjarret e fundit. Lidhja në biografinë time me organizatat që ndihmojnë. Të martën, më 8 gusht 2023, një kombinim i tmerrshëm i thatësirës dhe një uragani çoi në zjarre të përhapura në ishullin Maui. Familjet u detyruan të evakuonin ishullin brenda një njoftimi të shkurtër, shumë prej të cilëve u arratisën vetëm me rrobat në shpinë. Informacionet për të lënduar dhe të vdekur ende vijnë.

Qyteti i Lahaina është zhdukur. Shumë vende të tjera në Maui u prekën gjithashtu. Ne vazhdojmë t’i dërgojmë lutje këtij komuniteti të jashtëzakonshëm. Āina Momona po mban këtë mbledhje fondesh për të mbështetur komunitetin tonë Maui. Të gjitha fondet e mbledhura do t’i dhurohen Fondacionit të Komunitetit Hawaii Maui County Strong Fund për të mbështetur ndihmën ndaj fatkeqësive në Maui.

Ne e përdorim këtë platformë ActBlue sepse dhurimi është i shpejtë dhe i lehtë dhe fondet na vijnë menjëherë, duke na lejuar t’i marrim ato fonde për familjet në nevojë më shpejt. Një numër i të gjitha parave të mbledhura përmes këtij grumbullimi të fondeve dhe shpërndarjes sonë në HCF do të postohen në faqen tonë të internetit”, ka shkruar aktori në postimin tij në Instagram.

Tags:

Home bordo

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF