KreuStil Jetese

Babai i Lady Gaga i revoltuar me emigrantët! Kërkon largimin e tyre!

Babai i Lady Gaga i revoltuar me emigrantët! Kërkon largimin e tyre!

Babai i Lady Gaga ka hedhur akuza kundër qindra emigrantëve që kanë ardhur në lagjen e tij aristokratike në Nju-Jork. 66-vjeçari Joe Germanotta ka folur së fundmi për “New York Post” dhe ka treguar se një hotel pak nga shtëpia e tij është kthyer në një strehë për më shumë se 500 emigrantë javët e fundit, me pasoja jashtëzakonisht të pakëndshme për banorët rezidentë.

Ai pretendon se për shkak të emigrantëve në rrugët e zonës mbizotëron prostitucioni dhe ilegaliteti. Prostitutat hyjnë dhe dalin vazhdimisht nga hoteli, dhe natën zhurma është e tmerrshme, me muzikë që luhet deri në mëngjes dhe banorët kanë zënka me motorë në rrugët përreth”, tha 66-vjeçari për “New York Post”.

“Ndërsa ata janë mysafirë në lagjen tonë, ata në thelb e kanë marrë përsipër”, shtoi ai, duke vënë në dukje se rrugët janë të mbushura me mbetje nga përdorimi i supozuar i drogës nga emigrantët dhe mbeturina.

“Nëse do të ishte kështu kur vajzat e mia po rriteshin, unë nuk do të jetoja në Nju-Jork”, tha Joe Germanotta, i cili po përpilon një listë të shqetësimeve të banorëve vendas për t’ua çuar ligjvënësve, NYPD-së dhe shërbimet e të pastrehëve në protestë.

Germanotta ka jetuar në ndërtesën The Pythian në West 70th Street për 35 vjet, aty ai rriti dy vajzat e tij, duke përfshirë këngëtaren “Born This Way”.

Tags:

Home bordo

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF