KreuStil Jetese

Shitet me shumën marramendëse mikrofoni me të cilin Cardi B goditi fansen!

Shitet me shumën marramendëse mikrofoni me të cilin Cardi B

Mikrofoni që Cardi B hodhi mbi një fanse gjatë shfaqjes së saj në Las Vegas doli në ankand për një qëllim bamirësie. Ky veprim i reperes erdhi pasi ajo u godit gjatë një performancës nga një fanse.

Scott Fisher, pronari i kompanisë së prodhimit audio të cilës i përket mikrofoni, tha për TMZ se mikrofoni, i cili ende funksionon, fillimisht kushtonte 1000 dollarë dhe ishte shumë i lehtë për t’u gjetur me turmës pasi përmban një shirit të bardhë, ku shkruhet “KRYESORE”.

Mikrofoni fillimisht u rendit në eBay për 500 dollarë dhe tashmë bëhet e ditur se mikrofoni është shitur për pothuajse 100 mijë dollarë. Fisher ka deklaruar se paratë nga shitja do të shkojnë për projektin Wounded Warrior që u shërben veteranëve dhe Friendship Circle Las Vegas, i cili ndihmon fëmijët, adoleshentët dhe të rinjtë me nevoja të veçanta.

Ndërkohë mësohet se gruaja që u godit nga mikrofoni shkoi në polici dhe raportoi ngjarjen. Policia e Las Vegas nuk e përmendi Cardin me emër kur konfirmoi se ishte paraqitur një raport, por vendndodhja e incidentit të supozuar në raport përputhej me adresën e vendit ku reperja po performonte.

Në një deklaratë, policia tha se nuk ishte lëshuar asnjë arrestim apo citime dhe se “nuk do të jepen detaje të mëtejshme në këtë moment”.

Tags:

Home bordo

Bordo No.65
Dhjetor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF