KreuStil Jetese

Shakira dhe Pique bëjnë paqe një vit pas ndarjes!

Shakira dhe Pique bëjnë paqe një vit pas ndarjes!

Shakira dhe Gerard Pique njoftuan në qershor 2022, përmes agjencisë së tyre të komunikimit, ndarjen e tyre. “Me keqardhje konfirmojmë se po ndahemi. Për mirëqenien e fëmijëve tanë, të cilët janë prioriteti ynë kryesor, kërkojmë respekt për privatësinë e tyre. Faleminderit për mirëkuptimin”, thuhet në deklaratë.

Që atëherë, dyshja ka patur disa takime ku u është dashur të marrin vendime, si vendbanimi i fëmijëve apo lloji i kujdestarisë që do të ndajnë: “Ata janë dakord me marrëveshjen e ndarjes. Nuk ka më asnjë diskutim apo problem”, shprehen burime pranë Shakirës për revistën Vanitatis.

Kjo deklaratë është konfirmuar më vonë edhe nga burime pranë Pique: “Kështu është, nuk ka problem, mund të raportosh siç është”.

Më në fund gjërat po qetësohen për ish-çiftin që shpresojnë të kenë më në fund një jetë më të qetë larg vëmendjes së paparacëve. Ishte e vështirë për ta pas ndarjes së tyre, kur fotografët dhe kamerat mbushën rrugët përreth shtëpisë, gjë që shkaktoi shqetësim te fqinjët. Por kjo tashmë ka marrë fund!

Tags:

Home bordo

Bordo No.64
Nëntor 2023

SHKARKO VERSIONIN PDF